A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури та спорту Якушинецької сільської ради

Віртуальний музей російської агресії

Дата: 21.10.2021 12:14
Кількість переглядів: 48

19 жовтня відбулась офіційна презентація інтернет-порталу «Віртуальний музей російської агресії». Це перший в Україні ресурс про ключові події та злочини, скоєні під час окупації Російською Федерацією територій України – Криму та частин Донецької та Луганської областей.


«Російська агресія проти України, що триває вже восьмий рік, заслуговує на те, щоб про неї знав увесь світ, щоб про неї пам’ятали наші діти та онуки. Це вже – наша інколи скорботна, інколи переможна історія. Злочини РФ проти України мають бути зібрані, класифіковані. Їм має бути надана відповідна не лише карна, а й історична відповідальність», - підкреслив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Цей проєкт наочно ілюструє факти порушень Росією територіальної цілісності України та детально знайомить з 20 кейсами, пов’язаними з окупацією Криму. Надалі ресурс буде наповнюватися фактами про розв’язання Російською Федерацією війни на Сході України.


«Ми прагнули, щоб матеріали представлені на порталі розповідали правду про долі людей, про події тимчасової окупації, дали чесний, а разом із тим максимально повний погляд на ситуацію в Криму й потім на Донбасі. Сподіваюся, що не далекий той час, коли ми говоритимемо не про віртуальний, а про цілком реальний музей у місті Сімферополь, де українські школярі, іноземні туристи та всі охочі зможуть прийти і дізнатися про тимчасову російську окупацію як про історію давно минулих днів. Принаймні маємо все для цього зробити», - зазначив Антон Дробович, Голова Українського інституту національної пам’яті.


Інтернет-портал містить достовірну, об’єктивну інформацію українською та англійською мовами. Вона базується на даних, підтверджених офіційними українськими та міжнародними організаціями. На порталі можна ознайомитись зі свідченнями очевидців, архівними джерелами, інформацією ЗМІ, рішеннями та резолюціями міжнародних організацій, фото й відеоматеріалами. Фактично, поява музею спростить роботу в частині доказової бази щодо анексії Криму.

Віртуальний музей російської агресії створено спільними зусиллями Міністерства культури та інформаційної політики, Українського інституту національної пам’яті, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Офісу Генерального прокурора, прокуратури АР Крим та міста Севастополя, Міжнародного фонду «Відродження», Центру дослідження безпекового середовища «Прометей». До роботи над проєктом долучилися й авторитетні українські неурядові організації.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень