A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури та спорту Якушинецької сільської ради

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про культуру" щодо загальних засад надання населенню культурних послуг"

Дата: 30.04.2021 10:06
Кількість переглядів: 32

 

Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про культуру» щодо загальних засад надання населенню культурних послуг. За прийняття законопроекту № 4318 у другому читанні та в цілому проголосував 281 народний депутат України.

«Культурні послуги мають бути доступні всім жителям України без виключень. Тому мета МКІП – надати можливості для цього. Незалежно від того, чи це місто або маленьке село. Даний закон – поштовх для розвитку або трансформації існуючих культурних закладів і убезпечення їх від нераціональної ліквідації. А також крок до впровадження центрів культурних послуг в місцях, що цього потребують», - прокоментував прийняття закону Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Цей закон дозволить надавати громадянам якісні та доступні культурні послуги, сприятиме модернізації наявної культурної інфраструктури відповідно до потреб конкретної громади, підвищить спроможність територіальних громад у наданні культурних послуг.

Закон передбачає ключові норми для реформи системи забезпечення населення культурними послугами, зокрема:

  • введення до правового поля понять «державна політика у сфері культури», «культурна послуга», «мінімальні стандарти забезпечення населення культурними послугами», «центр культурних послуг»;
  • запровадження механізмів моніторингу та оцінювання реалізації державної політики у сфері культури;
  • визначення повноважень органів державної влади, спрямованих на впровадження реформи забезпечення населення культурними послугами;
  • містить запобіжні механізми для необґрунтованого закриття закладів культури органами місцевого самоврядування (передбачає зміни до порядку формування базової мережі закладів культури).

Введення поняття «центр культурних послуг» дає можливість Міністерству культури та інформаційної політики надавати субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на модернізацію/створення центрів культурних послуг в територіальних громадах.

Нагадаємо, що у Державному бюджеті на 2021 рік МКІП передбачено 200 млн грн для надання субвенції на створення центрів культурних послуг. Створення таких центрів, відповідно до Всеукраїнського репрезентативного опитування КМІС, проведеного в 2020 році, підтримує 81% українців.

За ініціативи МКІП та підтримки Швейцарії запущено пілотний проект «Центри культурних послуг, як інструмент згуртованості громади» в 7 територіальних громадах. Нагадаємо, що в цілому до участі у проекті подали заявки 198 територіальних громад з 7 областей України. Всі вони готові будувати ЦКП і потребують правових підстав для співфінансування.

https://www.rada.gov.ua/news/Povidomlennya/207594.html 


 

 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень